Склопакети

Склопакети

Інформація

Опис

Склопакет — світлопрозора конструкція будівельного призначення із двох і більше листів скла, скріплених (склеєних) між собою у порядку: скло — повітряна камера (газ) — скло — і т. д. Склопакет призначений для заміни звичайного скла — це сприяє підвищенню такої якості вікна, як опір теплопередачі, оскільки повітря та деякі інші гази погано пропускають тепло.

В залежності від кількості листів скла і, відповідно – повітряних камер всередині, склопакети поділяються на однокамерні і двокамерні(кількість повітряних прошарків усередині склопакета).

Cклопакети також бувають енергозберігаючіпротиударні та шумоізоляційні.

Що таке енергозберігаючий склопакет? Це – коли на внутрішню сторону одного із стінок пакету здійснюється напилювання атомів срібла. У результаті теплопроводімость склопакета істотно знижується і енергозберігаючий однокамерний стеклопакет виявляється навіть теплішим за звичайний двокамерний. При цьому важить він на 30% менше, фурнітура вікна відповідно працює м’якше і довше.

Крім того, енергозберігаючі склопакети також краще відбивають теплопередачу ззовні. Тобто – кімната з енергозберігаючими склопакетами буде влітку, в спеку, перегріватися дещо менше, ніж кімната зі звичайними склопакетами.

Застосування енергозберігаючих стекол набагато зменшує енерговитрати й значно підвищує теплоізоляцію ваших вікон.

Такий вид скла називається Low-E скло.

  • Покриття Low-E має мікроскопічний шар металевого покриття;
  • Металеве покриття діє, як дзеркало, що відбиває тепло від скла;
  • Взимку скло Low-E відображає довгохвильову теплову енергію будинку назад всередину приміщення, зменшуючи вихід тепла через Ваші вікна і, отже, зменшуючи витрати на опалення;
  • Влітку теплової енергії надходить більше з вулиці. Low-E відображає її, зменшуючи кількість надходить тепла, при цьому знижуються Ваші витрати на кондиціонування приміщення;
  • Скло з Low-E покриттям зменшують ультрафіолетове випромінювання на 25% і виключає вигоряння штор і драпіровки на меблях.

Як перевірити енергозберігаюче покриття?

Шумоізоляційні склопакети – це склопакет з різним по товщині склом. Зазвичай, при виготовленні металопластикових вікон застосовуються склопакети, що складаються зі скла товщиною 4 міліметри. Старі дерев’яні рами в наших будинках виготовлялися в переважній більшості, зі скла товщиною 3 міліметри. Шумоізоляційним може вважатися, наприклад, однокамерний склопакет з одного скла товщиною 4 міліметри і другого – 6 міліметрів. Такі скла, при рівних розмірах, не вступають в резонанс, і гасять 3-4 децибели звуку (на 30% тихіше!). Хоча – вже сама по собі установка пластикового вікна навіть з однокамерним склопакетом дасть Вам на порядок більш високу захист від шуму, ніж старі дерев’яні вікна.

Протиударний склопакет (тріплекс) – це склопакет на поверхню стінок якого наклеюється спеціальна захисна плівка.

Основні властивості скла тріплекс:

  • Ударостійкість (триплекс здатний витримати багатократний удар);
  • Стійкість до пробивання (витримує нормовані показники кількості ударів обухом і лезом сокири);
  • Куленепробивність (надає перешкоду наскрізного проникнення кулі).

Важливо, що при руйнуванні триплексного скла, воно не розлітається на осколки, воно кришиться і залишається на плівці!

ДСТУ Б В.2.7-107:2008 Будівельні матеріали. Склопакети клеєні будівельного призначення. Технічні умови (завантажити)!!!