Як вибрати склопакет?


Купуючи вікна, нас переслідує два завдання: теплоізоляція і звукоізоляція будівлі. Чи будуть виконувати ці функції наші вікна, залежить на 80% від склопакета. Головною ознакою склопакету є його герметичність протягом усього терміну експлуатації, тому що саме від якості склопакета залежать теплозберігаючі та шумоізолюючі властивості конструкції – найбільш важливі функції будь-якого металопластикового вікна.

Український ринок представляє широкий асортимент склопакетів. Відрізнити їх можна за набором характеристик, типом та якістю. Основні вимоги до склопакета забезпечують саме ці характеристики.

Найчастіше в пластикові вікна вставляють склопакети двох видів: однокамерні або двокамерні. З назви зрозуміло, що однокамерний складається з однієї повітряної камери, а двокамерний з двох.

Слід зазначити, що якщо ваші вікна виходять на паркову або на малошумну зону, то вам сміливо можна ставити однокамерні склопакети, адже вони прекрасно справляться з своїми функціями і огородять Вас від шуму.  Якщо ж вікна виходять на проїжджу частину – ізолювати Вас від зовнішнього шуму зможуть двокамерні склопакети. Їхня подвійна конструкція буде зберігати тепло і тишу у Вашому домі.

    Основними критеріями, на які варто звернути увагу при виборі склопакета для помірної ізоляції, це:

 • Товщина склопакета може бути від 24 мм;
 • Товщина скла повинна бути близько 4 мм.

        Основні критерії при виборі склопакета для максимальної звукоізоляції, це:

 • Скло триплекс;
 • Наявність наклеєної плівки;
 • Скло повинні бути різної товщини;
 • Товщина склопакета повинні бути не менше 40 мм;
 • Заповнення склопакета – Аргон
 • Обов’язкові різні дистанції між стеклами.

Відомо, що для звичайних вікон властивий набагато менший коефіцієнт опору теплопередачі, на відміну від енергозберігаючих вікон, де рівень теплоізоляції набагато більший.

Сьогодні на ринку пластикових вікон представлено два основних види енергозберігаючого скла – це К-скло і І-скло. Їх відрізняють технологією, за якою вони були зроблені, а також рівнем випромінюючої здатності.

К-скло – це склопакет твердого покриття (Low-Е). Технологія його виробництва представляє собою наступний процес – на гаряче скло наноситься шар металу. Потім вони спікається один з одним і утворюють дуже міцне покриття.

І-скло – це склопакет м’якого покриття (Double Low-Е). Технологія його виготовлення абсолютно інша. Тут повністю відсутній процес спікання. Металевий шар наноситься на скло за допомогою вакуумного напилення. Це дозволяє зробити товщину металевої плівки мінімально тонкою- вона може становити кілька десятків нанометрів.

Підсумовуючи все вище сказане, ми виділимо три основні моменти при виборі хорошого склопакета. Якщо Ви хочете купити якісні склопакети варто звернути увагу на:

 • Особливості зовнішнього середовища за вікном Вашого будинку – галасливий проспект або тихий дворик;
 • Рівень вологості приміщення;
 • Рівень світло пропускання скла.

 Для досягнення максимального ефекту рекомендується встановлювати якісні енергозберігаючі склопакети. Орієнтуючись на загальні правила, тоді Ви з легкістю підберете якісні і надійні склопакети, які прослужать Вам багато років!