Як правильно виміряти віконний проєм?


Відомо, що тривалість експлуатації віконної конструкції залежить від якісного монтажу. Для того, аби правильно встановити вікно, його потрібно заміряти у відповідності до усіх вимог. Визначення точних розмірів проекту дозволить уникнути труднощів і несподіванок в процесі монтажних робіт. Кожна конструкція виготовляється у відповідності з розмірами певного віконного отвору.

Неправильні заміри можуть привести до значних проблем у процесі монтажу. Якщо рама за розмірами  перевищує проєм, то знадобиться розширення отвору, якщо ж навпаки вікно буде маленького розміру, після його монтажу з часом утворяться щілини, через які буде задувати. Для виправлення такої ситуації потрібно розширювати укоси.

Неправильно поміряний проєм, може забезпечити вікну несправність зі своїми функціональними завданнями. Тому ми бажаємо розповісти про основні правила заміру вікон, орієнтуючись на правила, ми забезпечим вас чітким уявленням як заміряти вікна. Віконний отвір може мати два варіанти – з четвертю та без.

Віконна чверть – це виступ частини зовнішньої стіни, шириною близько 3-4 см. Назву свою вона отримала, так як 3 см – це ширина чверті цегли, яка, власне і повинна бути виступом за всіма канонами будівництва.

Чверть віконного отвору розташовується по всьому периметру вікна. Її присутність необхідна для надійної установки вікна зсередини приміщення.

Вимірювання віконного отвору, що має чверть. Ширина прорізу вимірюється зовні вікна. Вона розраховується як відстань від одного вертикального укосу до іншого плюс монтажний 2,5-4 см на монтажний зазор, який заходить в чверть. Розмір монтажного зазору множиться на 2, за кількістю сторін. Висота віконного прорізу також вимірюється з боку вулиці. Висота вікна вимірюється від верхнього укосу до зовнішнього відливу плюс величина монтажного зазору зверху. Якщо під відливом є цементна стяжка, її висоту також необхідно приплюсувати до вже вийшов даними.

Далі необхідно виміряти довжину підвіконня. Це можна зробити або за старим підвіконню, або до ширини прорізу додати 5-10 см на кожну сторону. Ширина розраховується шляхом вимірювання відстані від краю рами до зовнішнього краю, при цьому підвіконня не повинен перекривати радіатор опалення.

Довжина відливу – це відстань між зовнішніми бічними укосами плюс 6-8 см. Ширина – від зовнішнього краю до рами вікна плюс 3-5 см, так як відплив повинен випирати за зовнішню стіну.

Вимірювання отвору без зовнішньої чверті проводиться також з урахуванням того, що при вимірюванні ширини і висоти самого отвору необхідно відняти 1,5-2 см, в залежності від кривизни стін. При вимірюванні висоти також необхідно пам`ятати, що якщо вікно має підставочний профіль, його вертикальний розмір не входить в висоту вікна. Довжина і ширина підвіконня й відливу вимірюються за схемою, описаною раніше.