Як правильно провести обробку відкосів?


Відкос – це частина віконного отвору, що обрамлює вікно по всьому периметру. Відкоси  є заключним етапом в установці вікон і надають їм закінченого елегантного зовнішнього вигляду. При заміні вікон у Вашій квартирі або будинку потрібно враховувати, що по периметру вікна залишається необроблена смуга шириною від 5 до 30 см в залежності від конструкції будівлі.

Якщо Ви вирішили встановити собі металопластикові вікна, Ви повинні знати, що їх установка не обмежується купівлею і монтажем віконної конструкції. Установка пластикових вікон має на увазі під собою також і вибір склопакета, фурнітури і, звичайно ж, ще й обробку відкосів.

Обробка відкосів – це важливий процес в системі установки пластикових вікон. Від того наскільки якісно оброблені Ваші відкоси буде залежати не тільки зовнішній вигляд Ваших вікон, а й якість виконання їх основних функцій – теплоізоляції і звукоізоляції.

ВНУТРІШНЄ ОЗДОБЛЕННЯ

До питання обробки відкосів потрібно поставитися серйозно і добре продумати матеріали, які будуть використовуватися для обробки. Вона може бути виконана з наступних матеріалів:

  • Стінові панелі ПВХ – головною перевагою такого матеріалу є простота його монтажу і доступна невисока вартість. Стінова панель включає в себе дві пластини, всередину яких поміщені ребра жорсткості. Матеріал пустотіла. При його використанні може знадобитися додаткове фарбування. Вважається бюджетним варіантом.
  • Сендвіч-панелі – більш якісний матеріал, головними перевагами можна назвати міцність і вологостійкість. Сендвіч-панель складається з двох листів пластику, усередині яких розміщений утеплювач. Внутрішній шар складається з спіненого полістиролу, що дозволяє домогтися гарних теплоізоляційних якостей. Зовнішню сторону панелі можна ламінувати і фарбувати в різні кольори.

У нашій компанії Ви можете замовити такі види сендвіч-панелей: з жорстким зовнішнім шаром ПВХ; з нестандартної товщиною панелі;

ЗОВНІШНЯ ОБРОБКА

Не менш важливо правильно обробити і зовнішні відкоси вікна. При монтажі пластикового вікна використовується монтажна піна. Знаходячись під впливом атмосферних опадів, вона може зруйнувати згодом і пошкодити віконну конструкцію. Тому негайно після установки вікна слід приступити до обробки зовнішніх укосів.

Які відкоси вибрати для пластикових вікон?

Далеко не всі фірми, що займаються установкою пластикових вікон, включають монтаж відкосів до переліку послуг, що надаються. За облаштування відкосів часом вимагають необгрунтовано високу плату. При наявності відповідного обладнання, матеріалів і базових знань цю задачу можна виконати і своїми руками.

Розглянемо наявні варіанти для створення укосів:

Штукатурні відкоси

Штукатурні укоси мають більше мінусів, ніж плюсів. Згодом штукатурка починає тріскатися і втрачає свій колір. Щоб якісно виконати штукатурку відкосів, потрібно витратити багато часу. Так, штукатурка відкосів пластикових вікон виконується в кілька шарів, кожному шару необхідно дати висохнути і вистоятися, після чого поверхню грунтують і остаточно фарбують. По термінах дані операції займають тиждень, а то і два тижні. Також дані відкоси не матимуть належної теплоізоляції, що при переохолодженні викликатиме запотівання вікон.

Гіпсокартонні відкоси

Відкоси, виконані з гіпсокартону, довговічні, мають привабливий і рівний вигляд. Гіпсокартон можна утеплити, що дасть хороші теплоізоляційні властивості відкосів. Головним мінусом гіпсокартону є його боязнь вологи.

Зверніть увагу! Встановлювати гіпсокартонні відкоси слід тільки в приміщеннях з низькою вологістю.

У плані установки з даними схилами доведеться потрудитися, тому що в процесі монтажу потрібно шпаклювання , грунтування і фарбування відкосів. Робота по монтажу гіпсокартонних відкосів робляться швидше, ніж робота по штукатурці відкосів.

Пластикові відкоси

Є найбільш універсальним видом відкосів. Пластикові відкоси швидко монтуються, не вигоряють, легко миються, мають привабливий, схожий з самим вікном вигляд (особливо якщо підібрати відтінок під колір вікна). У конструкції пластикового вдкосу використовується мінеральна вата, що забезпечує відкіс необхідними тепло-, звуко- і гідроізоляційні властивості. Головною перевагою відкосів пластикових вікон є можливість їх монтажу своїми руками.

Про процеси, матеріали та інструменти створення всіх трьох видів відкосів своїми руками і піде мова далі.

Штукатурні відкоси

Монтаж своїми руками штукатурних відкосів потребує чимало часу на виконання. Такий спосіб зазвичай вибирають для реставрації вже існуючих відкосів в ході капітального ремонту. Для створення укосів у процесі поточного косметичного ремонту краще вибрати інші матеріали. Адже при виконанні штукатурки і шпаклівки шпалерне покриття навколо віконного отвору неминуче зіпсується. Якщо в процесі демонтажу старої поверхні ребро відкосу осипалося, то необхідно встановити металевий кутник.