Як працюють дренажні отвори в металопластикових вікнах?


Якщо ви задалися питанням, навіщо отвори в пластикових вікнах, швидше за все, побачили саме виходи внутрішньої дренажної системи. Це невеликі дірки, що знаходяться в профілі рами. Вони повинні бути у всіх вікон з ПВХ.

Дренажні отвори розташовані в нижній зовнішній частині рами (їх можна побачити відкривши стулку і подивитись на нижню частину раму). Дані отвори працюють для виведення назовні вологи. Важливо відзначити, в процесі експлуатації дренажні отвори необхідно регулярно очищати їх від забруднення, для цього потрібно зняти захистні ковпачки, а потім видалити сміття з отворів.

Наявність в рамі цих отворів продовжує термін служби металопластикової конструкції.Вони виводять з конструкції вологу, яка потрапляє туди з опадами або внаслідок утворення конденсату. При цьому отвори в пластикових вікнах попереджають як мінімум дві проблеми: 

  • Вони рятують конструкцію безпосередньо від води. Вона могла б протухнути всередині профілю, ставши причиною неприємного запаху, і погіршити стан армуючого профілю, що знаходяться в рамі, утворюючи іржу.
  • Вони роблять неможливою появу паморозі усередині вікна. Такий варіант був би можливий, якщо в раму затекла волога і залишилася там. При мінусових температурах вода перетворюється в лід, і для вироби це могло б мати негативні наслідки. Як результат – тріщини в віконному профілі і лопнув склопакет.

Ці водовідвідні діри розташовуються на рамі внизу корпусу. Вони бувають з внутрішньої сторони і з зовнішньої. Виявити діри можна, відкривши стулку вікна.

Помічено, що нижні дренажні отвори не завжди ефективні. Іноді відчувається необхідність в таких шляхах і в верхній частині вікна. У багатьох моделей передбачені подібні додаткові отвори, але в даному випадку мова йде про найсучасніших виробах. Як попередити утворення води в вікні.

Якщо вас сильно турбує питання рідини в вікні, а саме по собі наявність дренажних отворів не заспокоює до кінця, то варто робити наступне:

  • щільно закривати стулки вікна, щоб туди не потрапляли опади;
  • стежити, щоб на склопакетах не утворювався конденсат, і якщо це відбувається – усунути причину;
  • іноді очищати дренажні дірки.

Чому потрібно проводити чистку?

Якщо в конструкції передбачена досить ефективна внутрішня дренажна система (особливо в разі розміщення висновків води і внизу, і вгорі рами), навіщо отвори в пластикових вікнах потрібно чистити? На жаль, їм притаманні засмічення.

Вода може «затягнути» всередину профілю бруд з даху або зі стіни будинку. Кам’яні піщинки, маленькі частини листочків і інше сміття здатні потрапити у вікно, але не факт, що зуміють з нього вийти. Усередині також можуть бути утворені «завали» з набилася в профіль і намоклої набряклою пилу.

Якщо відбувається засмічення, то дренажна система в рамі перестає нормально функціонувати. В результаті вода продовжує накопичуватися в профілі, не маючи виходу з неї. Ви уникнете внутрішню корозію і деформацію елементів вікна, якщо періодично будете проводити чистку дренажних отворів. Для цього буває достатньо при загальному миття конструкцій заглядати і в водовідвідні діри і прибирати звідти сміття.