Як доглядати за матовим склом?


Усім відомо, що матове скло відрізняється від звичайного насамперед технологіями виготовлення. Матове скло сьогодні можна побачити всюди, його використовують для оздоблення або декорування інрер’єру. Як же зробити матове скло чистим і красивим, не зіпсувавши його?

Якщо це забруднення незначне, то варто спробувати водний розчин з додаванням оцту. Якщо ж жирні плями, то рекомендуємо використовувати водний розчин, яким чистять склади фабричного виготовлення. Правда, перед застосуванням засобу краще рясно змочити скляну поверхню водою. А ось засохлі плями найбільш добре піддаються чищенню парою. Для цього можна використовувати парові прилади, які мають режим безперервного всмоктування.

Забруднення кавою, клейом можна видалити за допомогою спирту чи ацетону. А от користуватися будь-якими миючими засобами, які містять кислоту, луг, а також органічні розчинники – аміак або бензин – ні в якому разі не можна. Крім того, не варто використовувати для чищення забруднень металеві предмети та абразивні миючі засоби, вони зіпсують матове скло .

Технологія миття матового скла починається з вибору ганчірки, найкраще сюди підходить мікрофібра або замш. Поверхню скла потрібно обробити миючим, пізніше акуратно протерти ганчіркою. Засохлі плями найкраще видаляються за допомогою пари.

Особливість догляду за матовим склом полягає в тому, щоб правильно його витерти, повністю прибравши вологу. Відмивати бруд треба звичайним миючим засобом для стекол. Для серйозних забруднень можна використовувати також нашатирний спирт.

Регулярний догляд за матовим склом дозволяє обійтися і без використання нашатирного спирту. Можна протирати скло сухою мікрофіброю, можна вологою — результат в будь-якому випадку відмінний. Вона повністю видаляє вологу і не залишає ніяких розводів. Після прибирання мікрофібру потрібно випрати, після чого її знову можна використовувати як нову. Матеріал дуже зносостійкий, вистачає такої ганчірочки надовго.

Хороший спосіб для миття матових стекол — це використання складу на основі крейди. Розведіть у склянці води кілька столових ложок дрібно покришеної крейди. Потім тканиною, змоченою в цьому розчині, з обох сторін протріть скло. Як тільки склад висохне, зім’ятим газетним папером видаліть залишки. Можна замість газет скористатися сухою ганчірочкою.

Для матових стекол дуже добре підходить миття оцтовим розчином. Розводять його в гарячій воді. Змочіть ганчірку в отриманому складі та протріть скло. Потім пройдіться по очищеній поверхні сухої мікрофіброю.

Категорично неможна використовувати засоби з вмістом: силікону, лугу у великій кількості, фтору, кислоти. Не допускається чистити ними скла, оскільки вони псують матове напилення.