Теплий чи холодний алюміній, як правильно обрати?


Алюміній – сучасний, якісний, технологічний і естетичний спосіб зберегти тепло в приміщенні. Алюмінієві конструкції оточують нас всюди — легкі та міцні вони використовуються сьогодні в будь-яких сферах життєдіяльності людини. Дані конструкції завоювали свою прихильність в сучасному модернізованому будівництві. Незначна вага, зручність у монтажі, зумовлюють їх популярність. Все частіше на вулицях можна помітити, як декорують будинки алюмінієвими фасадами. Значна стійкість до погодних умов, дозволяє використовувати максимально безрамне засклення, яке створить незвичайний дизайн та забезпечить ваш будинок максимальним світлом.

Конструкції з алюмінію забезпечені високою міцністю, корозійною стійкістю, відмінною звукоізоляцію, пожежною безпекою, екологічністю, а також важливо відзначити те, що схильність до деформування від температурних коливань відсутня. Профіль може відрізнятись за формою, виробником, ціллю використання, кольором покриття, проте за теплопровідністю виділяють так званий «холодний» або «теплий» алюміній.

Вікна з алюмінієвого профілю гарантовано прослужать своїм господарям десятки років — середній термін служби складе більше 60 років і це незаперечний факт. Це єдиний вид віконного профілю, здатний не змінювати своїх якісних характеристик десятиліттями — алюмінієвий профіль не схильний до атмосферної корозії, легко витримує перепади температур. Зрозуміло, під час експлуатації доведеться міняти фурнітуру і, можливо, склопакети, але якісна алюмінієва рама, вироблена і встановлена професіоналами, не зміниться зовсім ніяк.

Повна пожежна безпека, на відміну від дерев’яних і пластикових рам. З цієї причини алюмінієві конструкції використовують для поділу внутрішньої площі будівель протипожежними бар’єрами, а в приватному житловому секторі популярно алюмінієве скління балконів, мансард та лоджій.

Екологічні характеристики алюмінієвого профілю також перевищують характеристики його основних конкурентів у віконному перекритті — ніяких шкідливих речовин з цього матеріалу не виділяється ні під впливом температур, ні під ультрафіолетовими променями Сонця. До речі, сонячні промені не викличуть вицвітання алюмінієвих вікон — вони покриті надійним шаром фарби, нанесене методом анодування або порошково-полімерним методом.

Міцність алюмінієвих конструкцій, застосовуваних для перекриття віконних прорізів, набагато перевершує аналогічні характеристики дерева та металопластику, що, втім, не дивно — адже це сплав металу. Саме міцність алюмінієвого профілю, а також легкість, здатність легко змінювати форму, що допускало установку в будь-який, навіть самий складний отвір, зробила йому ім’я в промисловому і громадському будівництві. Алюмінієві вітражі здатні перекрити віконні прорізи практично будь-якої площі, включати в свою конструкцію як «глухі» ділянки, так і віконні секції з будь-яким способом відкриття, як то похило-поворотний або відкидний.

Алюмінієві вікна та вітражі в процесі експлуатації не потребують будь-яких особливих процедур догляду, достатньо лише періодично мити їх. Але їх не можна дряпати, оскільки відновити шар фарби буде практично неможливо.

Негативні характеристики алюмінієвого профілю: висока теплопровідність, схильність до електролітичної корозії і досить висока вартість. Існує виробництво двох типів профілю — холодного та теплого, в конструкцію останнього введена теплоізолююча вставка.

Достатньо високу вартість алюмінієвого профілю визначає не тільки той факт, що алюміній кольоровий метал, більшою мірою на неї впливають тривалі технологічні терміни виробництва самого профілю, які займають кілька тижнів.

Два типи конструкції алюмінієвого віконного профілю

Умовно називають «холодним» і «теплих», вони відрізняються кількістю внутрішніх камер і вставкою теплоізолятора — синтетичного полімеру, на відміну від алюмінію, що перешкоджає теплопередачі між внутрішніми і зовнішніми камерами всередині профілю. Роль камер всередині алюмінієвого профілю полегшення конструкції при збереженні її жорсткості та деякому опорі прямий втрати тепла за рахунок повітря, що міститься всередині них.

«Холодний» профіль

З алюмінієвих конструкцій «холодного» профілю створюються внутрішні перегородки в опалювальних і неопалюваних приміщеннях, ставлять віконні перекриття для опалювальних приміщень. У такому профілі не більше двох камер, відповідно, достатніми теплоудерживающими властивостями він не володіє — містять повітря всередині камери «холодного» профілю можуть лише перешкоджати вільної передачі звукових хвиль.

«Теплий» профіль з алюмінію влаштований складніше — він містить від 3-х до 5 внутрішніх камер, з яких одна проміжна заповнена теплоізоляційним полімером. Шар полімеру в «теплих» профілях різних марок має різну товщину в діапазоні від 20 до 100 мм, в умовах помірного клімату оптимальної буде товщина від 20 мм, в північних районах, для яких характерні значні низькі температури в холодний сезон, товщина теплоізоляційної вставки повинна бути вище. Класична конструкція трьох камерного «теплого» профілю: вузька камера на зверненої до вулиці стороні; слідом камера з полімерною вставкою; потім широка прямокутна камера, на стороні, зверненої до житлового приміщення.

Полімери, більш точним назвою буде поліаміди, використовувані як термовставок, це нейлон, капрон, дедерон, суміш з пропілену, етилену і дієна, інші поліаміди. В матрицю, куди буде залито поліамід, поміщається армуючий наповнювач — джгути, волокна, нитки, стрічки, сітки та полотна, виконані з кераміки, скла, різних вуглецевих матеріалів. Наповнювач надає полімерної вставці міцність, утворена в результаті теплоізолююча вставка набуває велику хімічну і температурну стійкість, підвищені механічні властивості, характеристики яких багато в чому залежать від орієнтування армуючих волокон. Теплопровідність поліамідної вставки в 150 разів нижче теплопровідності алюмінієвого профілю, її міцність від 98 до 215 мПа (чим вище міцність теплоизолирующей вставки в конкретної марки алюмінієвого профілю, тим краще).

«Теплий» профіль

Слід зазначити, що виготовити «теплий» алюмінієвий профіль в кустарних умовах неможливо — якщо у вас склалося враження, що полімерний теплоізолятор як то закачується всередину профілю з уже сформованими камерами, то це зовсім не так. Полімер вводиться в камеру під тиском, а наповнена камера з’єднується з зовнішньої і внутрішньої (внутрішніми) обтисненням під пресом.

Як вибрати алюмінієвий віконний профіль, конструкцію вікна

Вартість «холодного» і «теплого» профілів суттєво відрізняються — ціна холодного алюмінію є дешевшою, ніж теплого.Приділіть увагу фурнітурі — від її якості залежатиме робота вікон. Якщо з самим алюмінієвим профілем за час експлуатації нічого не буде відбуватися, то фурнітура буде зношуватися з кожним відкриттям стулок.

Якісні характеристики теплого та холодного профілю

Щодо конструкцій без термомостика, то в основному завдяки високій теплопровідності вони використовуються або в інтер’єрі як перегородки, зовні неопалювальних фасадів або в інших приміщеннях, які не мають високих вимог до теплоізоляції. Зазвичай всередині такого прокату не більше 1 -2 камер, тобто профіль порожнистий, стандартна товщина від 1 до 2 мм

Теплий алюміній дозволяє заскляти житлові приміщення, офіси та громадські будівлі, забезпечуючи високу енергоефективність та гарантуючи відсутність точок промерзання. Додатково підсилити теплозахисні функції вікон та дверей з цього матеріалу допоможуть вставки з вспіненого пінополіуретану всередині камер. Технічно в такому матеріалі камер як мінімум 3, проте і сам вкладиш термомосту може містити додаткові перегородки. Для вітчизняних  погодних умов нормальним вважається мостик товщиною від 15 до 25 мм.

Якщо говорити про показники опору теплопередачі, то холодний алюміній може характеризувати показник в 0,12-0,21 м 2 С / Вт; теплий – 0,32 до 0,55 м 2° С / Вт. Заповнення камер уптеплювачем дозволяє підвищити число до 0,75-0,88м 2° С / Вт.