Регулювання пластикового вікна з фурнітурою MACO


Запорукою якості та довговічності металопластикового вікна є не тільки профіль, а й фурнітура. З пластиковими ПВХ вікнами іноді трапляється так, що вікно закриватись насилу, починає піддувати із стулок, а ручки повертаються не так плавно, як раніше. Виготовлювачами віконної фурнітури Масо передбачена можливість нескладної самостійного регулювання роботи вікна. Для регулювання Вам знадобиться шестигранний ключ 4 мм, пласкогубці, викрутка.

1​. Якщо ви помітили, що стулка вікна кілька провисла і в момент закривання вікна початку зачіпати за раму, відрегулюйте стулку. Для усунення перекосу рами здійсните регулювання по горизонталі, впливаючи на петлі.

2. Почніть з верхньої петлі. Відкрийте петлю – ви побачите отвір під шестигранник. Вставте в отвір ключ і обережно обертайте його. Хід регулювання не більше ± 2 мм. Напрямок обертання залежить від конкретної проблеми з вікном – при обертанні ключа за годинниковою стрілкою стулка буде притягатися до петлі і низ вікна, протилежний петлі, підніметься.

3. При обертанні шестикутника проти годинникової стрілки стулка, навпаки, відсунеться від петлі і низ вікна, протилежний петлі, опуститься. Нижня петля регулюється аналогічно. При цьому знімати пластиковий ковпачок з петлі не потрібно, шестигранник входить в спеціальний отвір, розташоване знизу нижньої петлі.

4. Для регулювання стулки вікна у вертикальній площині використовуйте нижню петлю. Зніміть з петлі пластмасовий ковпачок – під ним зверху петлі ви побачите регулювальний отвір під шестигранник. Вставте ключ і обережно обертайте. При обертанні ключа за годинниковою стрілкою стулка вікна буде підніматися. При обертанні проти годинникової стрілки – опускатися.

5. Для перекладу фурнітури на літній або зимовий режим роботи відрегулюйте спеціальні овальні цапфи збоку стулки вікна. Стандартне положення цапф – під кутом 45 °. Акуратно обхопіть цапфу плоскогубцями і поверніть в горизонтальне положення. Притиск стулки до рами стає при цьому більш сильним (зимовий режим). При положенні цапф строго вертикально притиск робиться слабкіше (літній режим роботи).

6. Якщо у ваших вікон стали насилу повертатися ручки, змастіть всі рухомі деталі – ексцентрики, петлі, притискні механізми – маслом за допомогою пензлика (можна ватною паличкою) і маслянки. Якщо ручка розбовталася, то зніміть пластикову пластину в її підставі і підтягніть викруткою гвинти.

Пам`ятайте, що самостійна регулювання може позбавити вас гарантії на установку вікна. Не тримайте ваші вікна довгий час у відкритому (не в відкинутому, а саме у відкритому) положенні. Під впливом сили тяжіння стулка з часом буде провисати і потрібно регулювання.