Пластикові вікна й екологія


Пластикові вікна, хоча й існують на Україні вже не один десяток років, все-таки є продуктом досить новим. Тому споживчі властивості пластикових вікон мають так багато питань. Одне з найважливіших – питання про безпеку ПВХ вікон для здоров’я людей і їх екологічність. Відповідь на це питання криється в основі вікон і пластикових дверей – пластикових профілях. У виробництві профілю існує строгий регламент щодо максимального виділення шкідливих для здоров’я речовин.

При технології виготовлення профілю для пластикових вікон в основі лежить матеріал – полівінілхлорид.

Полівінілхлорид, або, інакше, ПВХ – це стійка до хімічних і механічних впливів пластмаса, в основі якої перебувають природні й синтетичні полімери. Пластик на такій основі так само є полімером із групи термопластів. Полімер має здатність до утворення волокон високої стійкості до деформацій. Зрівняєте – усе, що створено природою, це по своїй суті біополімери, які не тільки основа, але й результат процесів життєдіяльності. Так і полімери синтетичні – вони складаються із природної речовини, як і біо й мають в основі вуглеводень (ПВХ на 43% створюється з етилену, що є продуктом нафтохімії, а на 57% зі зв’язного хлору, що виділяється з повареної солі).

Термопласт же – це полімер лінійний, і між його молекулярними ланцюжками міцні зв’язки відсутні. Тобто – термопласт запросто можна плавити, зварювати й так до п’яти разів без втрати своїх основних якостей.

Роблячи віконні профілі з ПВХ який на початковому етапі має порошкоподібний стан додають близько 60 різних мікроелементів. Це модифікатори, стабілізатори, усілякі наповнювачі, які впливають на різні властивості самого профілю: стійкість кольору, морозостійкість, міцність до механічних впливів і пожеж, стійкість до ультрафіолету. Так само вони поліпшують якість поверхні. Екологічність профілю, який використовую ТзОВ «Атлант плюс» підтверджено гігієнічними сертифікатами. Жодна з наявних у ньому добавок не шкідлива для здоров’я людини, тому що перебувають у зв’язному стані, у наслідок чого не мають реакційної здатності. Саме тому із ПВХ роблять контейнери для зберігання донорської крові й продуктів плазми. ПВХ профілі дозволено використовувати в медичних і дитячих установах, людям страждаючим астмою й алергіями.

ПВХ практично не займистий матеріал і, на відміну від дерева, під час відсутності відкритого вогню має здатність до самогасання. Довговічність цього матеріалу непорівнянна з іншими, які можна використовувати при створенні вікон – умовно цей строк зафіксований в 40 років, але це не гранична цифра. У довговічність входить і світлостійкість, колірна незмінність продукту, несхильність температурам від -40 до +60 градусів по Цельсію і їхніх різких перепадах, внаслідок чого зберігаються несучі здатності.

З розхожим, але помилковим твердженням про те, що пластикові вікна шкідливі, а дерев’яні нешкідливі, можна посперечатися. Приміром , зараз в основному виробництві вікон з дерева використовують клеєний брус. Така технологія не екологічна – при зменшенні основного мінуса дерева – його горючості, використовують антипірени. Прагнучи захистити дерево від руйнівної дії води й грибків, використовують хімічні й не завжди нешкідливі склади.

Додамо, що кожне вікно ПВХ – це збережене дерево в лісі.