Душові кабіни зі скла


Організація душового простору у ванній кімнаті або будь-якому іншому відповідному приміщенні диктує необхідність його огорожі з усіх боків. Звичайні водонепроникні шторки не дають стовідсоткового захисту від попадання водяних бризок і піни за межі кабінки або ніші, виділеної для купання. Зберегти чистоту навколишнього простору допоможуть розсувні або орні душові двері, що забезпечують надійний щит між «мокрою» і «сухою» зоною.

Душова кабіна займає набагато менше місця, ніж повногабаритна ванна, тому господарі все частіше намагаються замінити одне сантехнічне обладнання іншим. Для маленьких за площею ванних кімнат подібне рішення нерідко стає єдино правильним варіантом збільшення корисного простору. Сучасні технології та матеріали дозволяють розміщувати душ в невикористовуваних нішах, підсобних приміщеннях і на різних поверхах приватного будинку, в спортивних і банних комплексах, гуртожитках і на об’єктах, що вимагають певних санітарних умов для роботи і відпочинку.

Щоб простір душа здавалося вільніше, стінки і двері кабіни виконують з скла. Але цей варіант підходить для домашніх умов або відокремлених приміщень.

Переваги та негативні сторони використання скляних полотен

 • водостійкість – одна з найбільш важливих характеристик матеріалів, які безпосередньо прилягають до водою;
 • стійкість до зміни температурного режиму – витримує незліченну кількість циклів «тепло-холод»;
 • міцність і довговічність – забезпечується застосуванням в конструкції розпеченим і триплекс скла;
 • можливість виконання найрізноманітнішої декоративного оздоблення поверхні;
 • безпека – розбите скло залишається на плівці або розсипається на осколки з округленими краями, що залежить від виду матеріалу;
 • естетичність і гармонійність – поєднуються з будь-якими стильовими рішеннями, зберігають візуальний обсяг в приміщенні, не перевантажують інтер’єр, перетворюють простір;
 • простота догляду – один з основних факторів в питанні гігієни.

Суцільне скло виглядає легше. Воно не має спеціальних утримуючих елементів, а зберігає свою форму за рахунок міцності матеріалу.

Скло для виготовлення душових дверей використовується двох видів – загартоване або триплекс. Його товщина становить від 6 до 12мм. Полотна виконують висотою від 150см і більше, аж до стелі. Квадратний метр10-сантиметрового розжареного полотна має приблизний вага 25кг.

Загартовують скло, піддаючи їх сильного нагрівання з наступним швидким охолодженням. Дана технологія дозволяє придбати матеріалу особливу міцність – скло не розбивається навіть при сильних ударах. Але якщо пошкодити його все ж вдається, наприклад кувалдою, то розсипається воно своєрідним чином – оскільки не мають гострих країв і кутів. До недоліків загартованого скла відноситься неможливість його відновлення в разі пошкодження.

Триплекс складається з двох або трьох шарів скляних полотен і вміщеній між ними полімерної плівки. Розбити його дуже складно, хоча якщо сильно постаратися, то можна. Шматочки скла, в цьому випадку, залишаються на плівці, а в місці руйнування з’являються лише дрібні тріщини. Мінусом триплексу є його висока вартість і значна питома вага.

Прозоре скло пропускає світло, тому силует людини, що приймає душ, прекрасно проглядається. Такі двері встановлюють у ванних кімнатах, закритих від сторонніх поглядів. Матове скло передбачає непрозору завісу.

В якості обов’язкової фурнітури для душових дверей зі скла використовуються петлі і ручки, але додатково вони можуть комплектуватися:

 • фіксаторами;
 • заглушками;
 • куточками;
 • шпінгалетами;
 • затискними профілями.