Чому плачуть вікна?


ПРИЧИНИ ПОЯВИ КОНДЕНСАТУ НА ВІКНАХ.

Із зниженням температури на вулиці почастішали звернення щодо появи конденсату на вікнах. Не поспішайте подавати рекламації,а спробуйте вияснити причину його появи.

Причин може бути декілька, у разі якщо краплі конденсату збираються всередині склопакета – це ознака його розгерметизації і такий склопакет потребує заміни.

У разі ж якщо волога утворюється на внутрішній стороні вікна (у кімнаті), то в цьому випадку вікна добре герметичні, просто причиною може послужити перепад температур на вулиці і в кімнаті, а також підвищена вологість.

Зараз ми детальніше розглянемо всі можливі причини, чому потіють пластикові вікна зсередини.

Погана вентиляційна система. Ви нещодавно поміняли старі дерев’яні вікна зі щілинами, від яких ніяк не можна позбутися на нові герметичні пластикові, і замість того щоб радіти, стикаєтеся з проблемою запотівання. Чому? Адже вони ж більш герметичні? Саме в цьому і криється основна причина. Тому що завдяки щілинам в старих вікнах відбувалася циркуляція повітря, з новими ж вам необхідно просто напросто частіше провітрювати приміщення. Крім того ви легко можете зіткнутися з питанням чому запотівають пластикові вікна на кухні або у ванні, адже в цих кімнатах є витяжки. Правильно, витяжки є, але вони можуть бути елементарно забитими, наприклад штукатуркою або ж павутиною, яка, безсумнівно, обросла жиром, тому їх необхідно регулярно чистити.

Ремонт. Так, часто у щойно відремонтованій квартирі потіють вікна. Але і це факт легко пояснюється, через те що фарба, штукатурка, свіжа плитка та інші будівельні матеріали дуже часто самі виділяють вологу. Заходи боротьби в цьому випадку також зводяться до хорошої вентиляційній системи. Крім того необхідно знати, що свіжі будівельні матеріали можуть виділяти вологу навіть вперебігу двох років.

Ще однією з причин можуть служити неякісно зроблені відкоси (найчастіше, коли їх роблять самостійно).

Широкі підвіконня. Вони перешкоджають обдуванню скла теплим повітрям і якщо ви вже встановили такі підвіконня, то можна зробити в них отвір і закрити його спеціальною вставкою. Але якщо ви тільки збираєтесь встановлювати вікна, переконайтеся що тепле повітря, що надходить від батарей, без перешкод буде обдувати і склопакети.

Теплоізоляція. Як говорилося раніше причиною, чому потіють пластикові вікна зсередини є перепад температур, тому і теплоізоляція приміщення відіграє одну з провідних ролей, так як будь-яка, навіть сама примітивна теплоізоляція підвищує, хоча і не набагато, температуру всередині.

Кімнатні квіти. Як відомо квіти також виділяють вологу, а часто місцем обітниці кімнатних рослин є підвіконня. Таким чином, волога, що виділяється квітами осідає на склі. Заходи боротьби досить примітивні, досить прибрати рослини в інше місце.

В теплому повітрі квартири міститься волога, котра попадаючи на холодну поверхню конденсується та перетворюється на воду. Інколи цієї води настільки багато, що вона спричиняє появу грибка. Як правило, найхолоднішою точкою в приміщенні є вікно, а саме склопакет.

Щоб зменшити або взагалі позбутися конденсату на вікнах, необхідно зменшити вологу в повітрі та збільшити температуру примішення біля вікна.

Зменшити вологу в повітрі можна провітрюючи кімнату. Можна скористатися функцією фурнітури мікровентиляція (якщо вона в вас є).

Утеплити приміщення біля вікна можна за допомогою наступних дій:

  • Якісно відрегулювати вікно, щоб воно щільно закривалось і з нього не сифонило.
  • Замінити склопакети на якісні енергозберігаючі.
  • Утеплити підвіконник та внутрішні відкоси.
  • Утеплити зовнішні стіни.
  • Гаряча батарея під вікном буде не тільки “гріти” кімнату, а й підсушувати повітря.